במבט ראשון נדמה שהעברת משרדים הוא אירוע פשוט ולא מסובך יתר על המידה. המציאות לעומת זאת היא אחרת ויש לתת את הדעת לפרטים רבים על מנת למנוע עוגמת נפש.

 

הובלת משרד או חברה שלמה היא אירוע לוגיסטי בסדרי גודל שאינם מוכרים לרוב המובילים ולכן כאשר ניגשים למלאכת ההעברה יש לוודא שלצדיכם נמצאים בעלי המקצוע הטובים ביותר שיסייעו לכם לעבור את המעבר בצורה נעימה עם מינימום עוגמת נפש ומקסימום יעילות.

 

חברות הובלה צצות כמו פטריות אחרי הגשם

בחירת חברת הובלות הינה קריטית והכרחית. בישראל, בניגוד לרוב המדינות המערביות, תחום העברת המשרדים איננו מפוקח ולכן כל אדם בעל משאית עלול להצהיר שהוא מומחה בעניין. כאשר ניגשים לבחור את החברה שתבצע את ההעברה יש לקיים תחילה סקר שוק מעמיק ומפורט ובו להתמקד ביתרונות ובחסרונות של כל חברה. ביטוח תכולה איננו סטנדרט אצל כל המובילים וזהו עניין רגיש ובעייתי. הביטוח מכסה מקרים שונים ויש לברר עם החברה מאיזה סוג בדיוק הביטוח שלה ומה הוא מכסה, זאת על מנת למנוע מצב בו ייגרם נזק לרכוש ולאחר מעשה תגלו שהנזק לא מבוטח.

 

ביטוחים סטנדרטים אמורים לכסות אירועים כדוגמת אבדן, פגיעה בציוד או גניבה שהתבצעה במהלך ההובלה. ביטוח הובלה עולה כמובן כסף לחברה ומייקר את מחיריה ולכן חשוב ביותר לא ללכת שבי אחרי חברה מסוימת רק בגלל מחיריה הנוחים ולזכור שחברה שמכבדת את עצמה משקיעה בלקוחותיה גם אם המשמעות היא שהיא יקרה יותר מחברות אחרות.

 

איך להכין עובדים למעבר?

מומלץ ביותר לקיים את ההכנות למעבר כחודש מראש. ההכנות כוללות מספר נושאים רגישים וקריטיים. הראשון והבעייתי ביותר הינו אריזת המשרד הפרטי של כל עובד ועובד. מטבע הדברים, כל אחד יעדיף לארוז את חפציו האישיים ולדאוג להם בעצמו. בתור מעסיקים עליכם להקפיד על מתן הנחיות ברורות בנוגע לאריזות ושמירה על קו אחיד. זאת על מנת למנוע תקריות בטיחותיות של העובדים וכן למנוע אובדן של חומרי עבודה. במהלך ההעברה, גורמים רבים יתעסקו במסמכים וניירות, החל מהעובד הישיר, דרך הסבל וכלה במי שיפרוק את החפצים בחדר. לכן, יש להקפיד רבות ההנחיות. בראש פירמידת ההוראות יש לוודא שעל כל ארגז רשום במדויק לאן הוא מיועד ומה הוא מכיל. לכן מומלץ להיעזר בעובדי חברת ההובלה גם בשלב האריזות.

 

אריזה אופטימלית ויעילה

פרט למספור ותיוג הארגזים, ישנם מספר דברים שיש לשים אליהם לב בעת האריזה. ראשית, יש לזכור כי דברים כבדים מומלץ לארוז בקרטונים קטנים ככל הניתן, זאת מכיוון שמבחינה פיזיקאלית, ככל שהקרטון קטן יותר הוא גם חזק יותר. בנוסף, יש לוודא שהקרטונים המסופקים לכם על ידי חברת האריזה הם חדשים וללא קמטים וקרעים. כמו כן, עולה סוגיית אריזת הספרים והקלסרים. על מנת לארוז את אלו מומלץ להשתמש בקרטונים עם דופנות כפולות המפחיתות את הלחץ והמשקל. חפצים שבירים יש לארוז בעטיפות המיועדות לכך כדוגמת נייר בועות או מגבות ועיתונים.